Strefa logowania

zarejestruj się       przypomnij hasło

Dołącz do grona AutoPasjonatów!

Moc wyjściowa ?

Projekty nagłośnienia
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

maincink

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:10

Moc wyjściowa ?

Post9 sty 2012, o 09:01

Jak ma sie mieć moc wyjściowa do głośników ? Tzn. jak to ma wyglądać ? Jeśli mam moc wyjściową, 250, to głośniki jaki powinny mieć stosunek mocy do takowego radia ?
Offline

cinek

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:11

Re: Moc wyjściowa ?

Post11 sty 2012, o 10:34

Wydaje mi się, że moc wyjściowa nie ma znaczenia jeśli chodzi o pobór głośników. Tzn. średniej klasy głośników. Bo wiadomo że jeśli przekroczy się siłe której pobór jest większy niż w wyjściowej, to klapa.
Offline

wingame

  • Posty: 28
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:10

Re: Moc wyjściowa ?

Post12 sty 2012, o 07:32

Dokładnie, moc wyjściowa to tylko kwestia nie przekroczenia, ale jeśli nie walniesz monstrualnych głośników to nie masz się czego obawiać, to musiałyby bowiem faktycznie być wielkie i głośne nagłośnienie ;)
Offline

adam142

  • Posty: 256
  • Dołączył(a): 12 maja 2021, o 06:34

Re: Moc wyjściowa ?

Post19 sie 2021, o 20:26

W trakcie projektowania mojego lokalu korzystałem z usług firmy Akustyk, która zajęła się wszelkimi sprawami związanymi z nagłośnieniem. Są to specjaliści w swojej branży, którzy w swojej ofercie posiadają również tanie nagłośnienie .
Offline

michal2468

  • Posty: 736
  • Dołączył(a): 9 mar 2019, o 15:58

Re: Moc wyjściowa ?

Post13 sty 2022, o 21:29

Może zainteresują was takie sprzęty jak niewidzialne głośniki poczytajcie troszkę o takich systemach nagłośnienia bo to rewelacyjna opcja. To elegancka i nowoczesna opcja głośników. Koniecznie sprawdźcie.
Offline

fatit

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): 16 mar 2023, o 23:44

Re: Moc wyjściowa ?

Post30 paź 2023, o 11:45

Stosunek mocy wzmacniacza do głośników zależy od preferencji dotyczących głośności i charakterystyki dźwięku, którą chcesz uzyskać. Większa moc sprawi, że dźwięk będzie głośniejszy, ale zbyt duża moc może uszkodzić głośniki, jeśli nie są one odpowiednio dopasowane lub dostrojone. Jeśli chodzi o łożyska, bardzo dobre produkty można znaleźć na stronie https://katiks.com/pl/bearings-catalog?cat=10964 i jest to bezpłatne. Ponieważ sklep jest w pełni zweryfikowany bez oszukiwania. Dlatego ważne jest, aby wybrać głośniki, które są kompatybilne z wyjściem wzmacniacza lub radia i dostosować poziom głośności do swoich potrzeb, nie przekraczając mocy głośników.

Powrót do Car Audio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość