Strefa logowania

zarejestruj się       przypomnij hasło

Dołącz do grona AutoPasjonatów!

Pierwszy samochód.

Zanim kupisz auto zapytaj o typowe bolączki interesującego Cie modelu samochodu, dowiedz się na co warto zwrócić uwagę, nie wiesz co kupić? Opisz swoje potrzeby i posłuchaj propozycji forumowiczów
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Patryk26

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): 21 gru 2015, o 13:23

Re: Pierwszy samochód.

Post19 kwi 2016, o 19:30

moim pierwszym samochodem był golf 3 i muszę przyznać - co jak co ale z silnika byłem bardzo zadowolony - elastyczny oraz ekonomiczny.
Offline

Geferfars

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 7 gru 2016, o 07:13

Re: Pierwszy samochód.

Post7 gru 2016, o 07:14

Golfik 4 bardzo dobra opcja na początek też z nim startowałem i powiem ze pasuje bmw drogie części
_____________
konstrukcje stalowe produkcja
Offline

SebaCDI

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): 20 mar 2017, o 12:07

Re: Pierwszy samochód.

Post20 mar 2017, o 12:15

Astra rdzewieje, a golf to kultowy i niezawodny wód, dodatkowo bardzo łatwo dostępne części i tanie zamienniki.

@luiza
polecam auto akademia z Krakowa jak szukasz cierpliwych instruktorów ;)
Offline

marrek

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): 10 kwi 2017, o 19:04

Re: Pierwszy samochód.

Post10 kwi 2017, o 19:11

Na pierwsze auto szukalbym czegos mniejszego .. wiecie na poczatku mozna miec spore problemy z parkowaniem, szczegolnie jesli chodzi o wieksze miasta. Sam jezdze od kilku lat Dacia Logan i czasami miewam problemy .. a prawo jazdy posiadam ponad 10 lat. Druga kwesta, takie male auto bedzie tansze w utrzymaniu .. zaplacimy mniejsze ubezpieczenie i bedzie taniej jesli chodzi o eksploatacje. Co do uzywanych samochodow bylbym bardzo ostrony, wiekszosc sprzedawanych na gieldach czy tez portalach ogloszeniowych ma ukryte wady, co moze sie pozniej odbic na cenie koncowej. Z nowych samochodow dobre opinie zbiera Dacia z ich nowa linia - http://www.dacia.pl/samochody-nowe/pelna-gama/ Mam na mysli tutaj dobry stosunek ceny do oferowanych mozliwosci. Zreszta poczytajcie na internecie jesli Was ten temat interesuje.
Offline

klaudiapiatek

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): 1 paź 2017, o 17:44

Re: Pierwszy samochód.

Post1 paź 2017, o 17:46

Wyglada naprawde ciekawie.
Offline

paluch

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 8 lis 2017, o 15:26

Re: Pierwszy samochód.

Post8 lis 2017, o 15:37

Pierwsze auto jak kupiłem zaraz było do naprawy :D części kupiłem sobie w hurtowni GawełMoto . Dobrze, że tak trafiłem bo nie do końca się znałem jeszcze, na szczęście spece od części z Gawła mi pomogli dobrać. Pierwsze auto to duże wyzwanie, dobrze jest kupić z kim kto się zna. No i trzeba też pamiętać, że jaki budżet takie auto. Jak kupujemy auto za 5 tysięcy to nie oczekujmy cudów, z salonu ono nie będzie. Jak bierzemy pod lupę auto z rocznika 2003 to pamiętajmy że ono ma już 14 lat :) jak sprzedawałem auto to był największy problem - ktoś podjeżdżał i mówił "a bo tu starte, a bo tu rysa, a bo tu odstaje". Wtedy mu zawsze mówiłem - chłopie, moje auto nie jest dla Ciebie. Ono ma 11 lat a Ty szukasz nowego! ;-)
Offline

ana888

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): 26 lis 2017, o 13:59

Re: Pierwszy samochód.

Post13 gru 2017, o 15:02

joti napisał(a):
Dafeberts napisał(a):Mazde sobie kup np 323f sportowa jest bardzo fajna jak na pierwsze autko i za tanie pieniądze dostaniesz 2-2,5 tys.


Zgadzam się piękny samochód i tani w utrzymaniu.


Naprawdę wystarczy mieć tylko 2-2,5 tys? Jestem zdziwiony. Muszę jednak zaznaczyć, iż nie orientuję się perfekcyjnie w realiach.
Za bardzo wierzyła w bajki. Wierzyła w świat image'ów.
Offline

Cyryl

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 4 wrz 2019, o 17:52

Re: Pierwszy samochód.

Post4 wrz 2019, o 18:06

Na pierwszy samochód najlepiej coś taniego, takiego żeby się na tym uczyć jazdy, jakieś używane, może Golfa? Poszukaj czegoś w salonie Autoloco, tam mają szeroką ofertę w bardzo przystępnych cenach i w znakomitym stanie technicznym, a pracownicy chętnie odpowiadają na pytania klientów i pomagają im podjąć ostateczną decyzję.
Offline

mczay

  • Posty: 1152
  • Dołączył(a): 21 lut 2019, o 16:03

Re: Pierwszy samochód.

Post19 paź 2020, o 13:51

Jak kupujesz swoje pierwsze auto to pamiętaj że trzeba mu wykupić ubezpieczenie ac które jest obowiązkowe, tutaj http://kompleksowaochrona.pl/ masz stronę gdzie porównasz dla siebie różne oferty, mają w bazie wielu ubezpieczycieli. Polecam bo to wygodne i praktyczne, sam zobacz.
Offline

purima

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 1 maja 2020, o 14:05

Re: Pierwszy samochód.

Post23 paź 2020, o 08:39

Pierwszy samochód to zawsze jest przeżycie, dlatego ja myślę, że w ogóle będę się starać dobre autko kupić, żeby się cieszyć jak najdłużej nim. Mam nadzieję, że uda mi się coś fajnego dorwać. Na razie mam coś takiego https://autoplac.pl/oferta/opel/astra/Knlq na oku, ale zobaczymy, co jeszcze mi się pokaże. Myślę o nowym samochodzie dla siebie i męża.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chcę kupić auto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości