Strefa logowania

zarejestruj się       przypomnij hasło

Dołącz do grona AutoPasjonatów!

Gdzie polakierować samochód?

Masz problem z samochodem? Opisz go a może uda się go rozwiązać
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kamileq

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): 20 paź 2017, o 06:11

Re: Gdzie polakierować samochód?

Post20 paź 2017, o 06:13

Ja polecam AUTO MŁYNARSKI warsztat samochodowy jeżeli chodzi Ci o Warszawę.
Offline

paluch

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 8 lis 2017, o 15:26

Re: Gdzie polakierować samochód?

Post8 lis 2017, o 15:29

Z lakierników polecam tego: www.fastserv.pl - konkretny lakiernik, robią naprawdę dobrą robotę.
Offline

Nichiko

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 15 lis 2017, o 18:09

Re: Gdzie polakierować samochód?

Post23 lis 2017, o 16:56

Jaki jest Twój przedział cenowy? Znam wielu dobrych lakierników, ale ceny różne. Liczę na odpowiedź.
Offline

szefu

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): 4 gru 2016, o 22:30

Re: Gdzie polakierować samochód?

Post28 lis 2017, o 22:15

Nichiko napisał(a):Jaki jest Twój przedział cenowy? Znam wielu dobrych lakierników, ale ceny różne. Liczę na odpowiedź.


SztukaLakierowania.pl np. jest w Ełku, Warszawie i Białymstoku. Naprawdę robią dobrą robotę, ale też nie jest to serwis z tych tańszych ;)
Offline

paluch

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 8 lis 2017, o 15:26

Re: Gdzie polakierować samochód?

Post29 cze 2018, o 08:40

Jeśli w Poznnaiu to tylko http://fastserv.pl/
Ale najwet jeśli nie jesteś z Poznania to warto do nich pojechać. Mają mnóstwo świetnego, nowoczesnego sprzętu. Oni naprawdę wiedzą co robią
Offline

autek

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 17 kwi 2019, o 08:19

Re: Gdzie polakierować samochód?

Post17 kwi 2019, o 08:22

Drobne usterki i rysy można także samemu naprawić i np. tutaj https://e-lakiernik.net/lakierowanie/lakiery wiem, że dostaniemy dobrej jakości lakiery. Korzystacie z takich? Można zamaskować niewielkie rysy.
Offline

marek3

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): 23 maja 2020, o 07:45

Re: Gdzie polakierować samochód?

Post21 lis 2020, o 14:48

Samochód zawsze powinien być bardzo dobrze polakierowany. Bo jak tak nie ma to są tylko same problemy. Sam o tym naprawdę wiem bardzo dobrze i oswój samochód dbam.
Offline

Damian88

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): 26 maja 2021, o 07:24

Re: Gdzie polakierować samochód?

Post30 lip 2021, o 09:25

A czego dokładnie potrzebujesz? Będziesz chciał polakierować poszczególne elementy karoserii samochodowej, czy cały samochód? Jeżeli tylko elementy, to myślę, że taką czynność można wykonać samemu, ale warto przed podjęciem jakichkolwiek kroków, po prostu zapoznać się z tematem ;)! Taka wiedza z pewnością przyda się na przyszłość! Sam często przeprowadzam renowację mebli, aby odzyskały swoje drugie życie! Czego potrzebujesz na start? Mnóstwo czasu – ale uwierz mi, nic nie przynosi tak dużej satysfakcji jak dobrze wykonana przez siebie robota ;)! Co prawda ani ja, ani Ty nie posiadamy profesjonalne kabiny malarskie, ale spokojnie! Pokój, który będzie przygotowany pod malowanie też wystarczy – warto przed tym po prostu konkretnie posprzątać i zrobić sobie miejsce :). Po tym rób listę zakupów i leć do pobliskiego sklepu budowlanego po: papier ścierny mokry i suchy (1200 oraz 2000), szlifierkę pneumatyczną/elektryczną, kompresor do malowania natryskowego, taśmę malarską, pistolet do lakierowania, maskę lakierniczą oraz farby, podkłady i lakiery bezbarwne :). Jeżeli coś masz już z powyższej listy to po prostu pomiń! :) Pierwszy etap jest związany z przygotowaniem powierzchni do malowania, czyli po prostu zdjęcie lakieru za pomocą mokrego i suchego papieru ściernego. Szlifierka ułatwi zadanie! Jeżeli powierzchnia jest już gładka i równa to wystarczy teraz przetrzeć czystym ręcznikiem i jakimś rozcieńczalnikiem, w celu wyeliminowania pyłu. Po odparowaniu rozpoczynasz kolejny etap pracy! Zabezpiecz elementy, które nie chcesz malować, następnie przygotuj farbę do podkładu zgodnie z załączoną instrukcją oraz wykonaj test na innej części w celu opanowania umiejętności trzymania pistoletu. Pełno porad jak lakierować pistoletem lakierniczym znajdziesz na youtubie :)! Pamiętaj, do tego niezbędna jest odpowiednia sprężarka oraz odpowiednia długość węża, aby nie był za krótki, ani też nie plątał się pod nogami! Dobrej jakości węże przemysłowe oraz urządzenia do malowania natryskowego znajdziesz na przykład w sklepie Pneumat.! Po szlifnięciu proszkowej powłoki czas na malowanie! Nakładasz w taki sam sposób, jak podkład, tyle że lakier nakłada się minimalnie trzy razy. Pamiętaj o przerwach między nałożonymi warstwami! Na koniec lakier bezbrawny i polerowanie np. przy użyciu polerki do samochodów ;)! Jeżeli podejmiesz się tego wyzwania, to pochwal się swoją pracą!
Offline

Zulla

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): 11 sie 2021, o 09:35

Re: Gdzie polakierować samochód?

Post12 sie 2021, o 11:49

Poczytaj o fajnym rozwiązaniu jakim jest system duplex, tutaj https://www.ocynkownia-ogniowa.pl/system-duplex/ masz wszystko opisane ze szczegółami.
Offline

passsat

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 14 sie 2021, o 15:01

Re: Gdzie polakierować samochód?

Post14 sie 2021, o 16:44

ja odnawiam kompletnie całe auto z 1967 roku. Mam już polakierowane i wymienione węże olejowe (kupione tutaj https://sklep.stomil-bydgoszcz.pl/kategoria-produktu/grupy-produktow/weze-przemyslowe/przewody-olejowe/ ) i węże paliwowe (kupione tutaj https://sklep.stomil-bydgoszcz.pl/kateg ... -paliwowe/ ). Cała wymiana była dość skomplikowana, mam wszystko rozłożone na części pierwsze i pozostało mi jeszcze do wymiany takie elementy jak węże do układu chłodzenia, które też kupię w Stomilu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy i usterki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości