Strefa logowania

zarejestruj się       przypomnij hasło

Dołącz do grona AutoPasjonatów!

Dziwne dźwięki przy jeździe w Hondzie Civic VI

Masz problem z samochodem? Opisz go a może uda się go rozwiązać
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Witek12

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 24 lut 2012, o 21:09

Dziwne dźwięki przy jeździe w Hondzie Civic VI

Post24 lut 2012, o 21:10

Witam. To mój pierwszy post na tym forum :) . Od pierwszego lutego mam Honde Civic VI gen. z roku 1998. Sedan, 1.4 w gazie. Dzisiaj, jak ruszałem spod domu to coś tak dziwnie strzeliło, jakby w tylnich kołach. Ojciec mówi, że to hamulec przyrdzewiały, bo auto nie było przez tydzień ruszane, a pogoda w stolicy nie jest piękna. Jadąc po osiedlowej uliczce (strasznie wyboista i wody po kolana) wszystko było ok. Ale jak wyjechałem na ulicę, to pojawił się dziwny dźwięk. Takie jakby "wub wub wub". Na luzie to nie występuje (na luzie jest takie tyrkotanie tylko, delikatne, co to może być?). Im obroty są wyższe, tym głośniejsze jest to "wub wub". Drążek zmiany biegów też jakoś dziwnie przenosi drgania. Ojciec mówi, że to układ przeniesienia napędu. Jakieś pomysły, co się mogło stać? I ile ewentualna naprawa by kosztowała? Pozdrawiam

Witek.

EDIT: Trochę niedokładnie opisałem całą sprawę. Dźwięki nie występują na postoju. W czasie jazdy, jak zrzucę na luz to ciągle jest takie "wub wub wub". Nie są to uderzenia, tylko jakieś takie falowanie. Zauważyłem jeszcze, że występuje jakiś terkot. Wcześniej go nie zauważyłem, bo silnik go zagłuszał. Dodam jeszcze, że dźwięki dochodzą jakby z komory silnika, gdzieś z przodu.
Offline

Kasjan

  • Posty: 56
  • Dołączył(a): 18 sie 2010, o 21:51

Re: Dziwne dźwięki przy jeździe w Hondzie Civic VI

Post25 lut 2012, o 14:16

cześć,
jeżeli chodzi o tył to mogą to być łożyska albo faktycznie hamulce
co do terkotu z przodu - czy ten dźwięk wydobywa się z silnika?

btw pokaż auto - wrzuć tutaj: http://www.autopasjonaci.pl/samochody/manage (dostępne po zalogowaniu)
Offline

Kierowca

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): 17 paź 2011, o 23:24

Re: Dziwne dźwięki przy jeździe w Hondzie Civic VI

Post27 lut 2012, o 09:00

sprawdz z tylu szczeki (masz tarczobebny?)
moze szczeki padaja - mialem kiedys sytuacje ze okladzina ze szczęk odeszła
Offline

Brocar_pl

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): 26 cze 2012, o 17:55

Re: Dziwne dźwięki przy jeździe w Hondzie Civic VI

Post26 cze 2012, o 18:10

Myślę,że w tym wypadku warto byłoby zacząć do kilku elementów z układu zawieszenia, bez kanału nie da jednak rady, to znacznie ułatwia pracę. Podjedź do dobrego serwisu na przegląd i niech sprawdzą czy wszystko jest w porządku.
Offline

luizkaa28

  • Posty: 36
  • Dołączył(a): 24 lis 2014, o 07:35

Re: Dziwne dźwięki przy jeździe w Hondzie Civic VI

Post21 gru 2015, o 08:55

U mnie właśnie coś takiego się pojawiało. Myślisz, że to faktycznie szczęki? dostanę je tutaj? ktoś u nich zamawiał?
Offline

Vaafertys

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 20 kwi 2016, o 06:27

Re: Dziwne dźwięki przy jeździe w Hondzie Civic VI

Post20 kwi 2016, o 06:28

To może być przepływka ci powiem bo innej opcji nie widzę też miałem to podobne objawy i wgl.
______________
Polecam - kleje cyjanoakrylowe
Offline

paluch

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 8 lis 2017, o 15:26

Re: Dziwne dźwięki przy jeździe w Hondzie Civic VI

Post15 sty 2018, o 11:45

też bym obstawiał hamulce, miałem to samo jakiś czas temu, części kupiłem tutaj: http://gawelmoto.pl

Powrót do Problemy i usterki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości