Strefa logowania

zarejestruj się       przypomnij hasło

Dołącz do grona AutoPasjonatów!

Janosik

Uczestniczenie w ruchu drogowym, kultura jazdy, bezpieczeństwo, jak skutecznie i bezpiecznie dotrzeć do celu
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

olab

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): 24 wrz 2011, o 07:51

Janosik

Post26 wrz 2011, o 21:36

Czy ktoś może mi wytłumaczyć zasadę działania Janosika, bo już dużo słyszałam, ale nie wiem do końca o co chodzi.
Czy te mapy można jakoś aktualizować przez sieć / komputer i czy ma to teraz jakieś zastosowanie przy wprowadzeniu nowych przepisów, że odcinki gdzie są kontrole radarowe mają być jakoś specjalnie oznaczone? I kolejna kwestia, czy jest to legalne? Czy policja może się jakoś przyczepić do tego?
Offline

Kasjan

  • Posty: 56
  • Dołączył(a): 18 sie 2010, o 21:51

Re: Janosik

Post28 wrz 2011, o 14:34

janosik z tego co się orientuję to działa na zasadzie wzajemnego powiadamiania tak jak CB-Radio,
niezgodne z prawem? raczej nie, bo dlaczego miało by być - nie zakłócasz przecież pracy narzędzi pomiarowych wykorzystywanych przez jednostkę monitorującą
Offline

Mariusz

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): 15 sie 2011, o 09:25

Re: Janosik

Post4 paź 2011, o 16:14

Podobna zasada działania jak wszystkie mapy fotoradarów i np. wzajemne informowanie sie przez CB.
Nielegalne to na pewno nie jest.
Offline

Lukasz1221

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): 25 paź 2011, o 15:10

Re: Janosik

Post25 paź 2011, o 15:15

Witam !

Miałem okazje testować tego typu urządzenie. Powiem Wam - działa wyśminicie. Na pewnoe nielegalne nie jest, ponieważ działa raczej na zasadzie CB radia a nie na zasadzie antyradaru. Z opinii moich znajomych, którzy mieli okazje testować i Janosika i CB radio, zdecydowanie polecali CB radio, lecz o Janosiku posiadali również same pozytywne opinie :)
Offline

Mariusz

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): 15 sie 2011, o 09:25

Re: Janosik

Post28 paź 2011, o 14:48

Apropo CB radia:


:lol:
Offline

grzech

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): 6 lip 2014, o 15:37

Re: Janosik

Post16 lip 2014, o 11:38

Co wybrać janosika czy zacząć sie rozglądać za cb radiem co polecacie jaka firma na co zwracać uwagę .
Offline

emmaqq

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): 6 lip 2014, o 15:30

Re: Janosik

Post16 lip 2014, o 15:40

Lepiej uderz w cb radio teraz taki możesz zakupić sprzęt ,ostatnio czytałam że niemiecka marka wprowadziła bogatą ofertę swych produktów między innymi cb radia Telefunken Sirius-108.Sa bogato wyposażone ,funkcjonalne i niewielkich rozmiarów wiec ich montaż nie będzie sprawiał problemu .
Offline

sulata02

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 07:00

Re: Janosik

Post1 kwi 2015, o 07:03

Jak lubisz słuchać trzeszczenia, przekleństw i niepotrzebnych Ci informacji o drogach w kierunku, w którym nie jedziesz, to bierz CB. Jeśli chcesz słyszeć tylko konkretne, interesujące Cię informacje to bierz yanosika. Społeczność używająca go jest już na tyle duża, że bez problemu wyłapuje większość fotoradarów, kontroli etc.
Offline

novalron

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): 1 wrz 2016, o 09:01

Re: Janosik

Post18 wrz 2017, o 09:58

Ja jeżdże z naczepami i korzystam z Janosika bardzo dobra aplikacja ułatwiająca przemieszczanie się zobacz jakie są rodzaje naczep : http://daabs.eu/rodzaje-naczep/ sobie możesz wtedy w tej apce też podać różnego rodzaju parametry i masz wyznaczoną trase dla nas tirowców jest to fajne .
Offline

Dariijka

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): 31 sie 2020, o 10:48

Re: Janosik

Post31 sie 2020, o 11:16

Janosik jest super:D
Następna strona

Powrót do Ruch drogowy, nawigacja, CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość