Strefa logowania

zarejestruj się       przypomnij hasło

Dołącz do grona AutoPasjonatów!

Dokumenty.

Dyskusje na temat prawa, fotoradarów, videoradarów, mandatów, obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

maincink

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:10

Dokumenty.

Post9 sty 2012, o 08:36

Jak wiadomo niektórym zapewne, w tym roku wchodzi nowelizacja, która pozwoli nam zapominać o naszych dokumentach. Co to oznacza dla nas, jako dla kierowców ? Mianowicie fakt, iż za każdy zapomniany dokument podczas kontroli nie zapłacimy od 50zł za dokument, bowiem wszystko będzie dostepne dla Policji w specjalnych bazach. Pozwoli to nam zaoszczędzić na jednorazowej kontroli nawet do 250zł !
Offline

slovak0

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:09

Re: Dokumenty.

Post9 sty 2012, o 08:48

Faktycznie, masz rację, jest to świetna sprawa jeśli chodzi o kierowców, którzy mogą w tym wypadku to wykorzystać dla siebie samych. Każdy na spokojnie będzie mógł teraz jeździć, a nie wiadomo dokładnie od kiedy wchodzi ta zmiana ?
Offline

Mariusz

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): 15 sie 2011, o 09:25

Re: Dokumenty.

Post11 sty 2012, o 13:11

To jest pewne na 100%?
Czyli jadąc będzie można olać całkiem prawko i inne kwity i bez mandatu będzie?

To wożenie ze sobą papierów kompletnie straci sens. Po co sobie głowę zawracać - czy wziąłem kwity czy nie wziąłem.
Wrzucę do szuflady i spokój ;)
Offline

cinek

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:11

Re: Dokumenty.

Post12 sty 2012, o 07:07

Mariusz, czytałem i faktycznie na tym to polega.
Może i straci, ale to bez znaczenia. Policjant od dawna, w dobie 21 wieku powinien móc samodzielnie nas sprawdzić w bazie danych.Mają na nas radary, kamery itd. a nie mają na bazę danych ? Przecież takich baz jest w Polsce miliony. Takiej bazy nawet tworzyć nie trzeba, wystarczy w porozumieniu z Wydziałem Komunikacji ją stworzyć.
Offline

Mariusz

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): 15 sie 2011, o 09:25

Re: Dokumenty.

Post25 sty 2012, o 13:18

cinek, policja ma bazę kierowców i nawet z niej korzystają podczas kontroli.
Moja żona ostatnio zapomniała prawka z domu i podczas kontroli na czymś podobnym do palmtopa sprawdzili od ręki, że ma prawko, kiedy i przez kogo wydane, na jakie kategorie itd... I oczywiscie 50zł mandatu za brak kwitu :|

Także narzędzia już do tego mają. Bez sensu są te mandaty za brak prawa jazdy przy sobie, jak i tak mogą to w każdej chwili bez problemu sprawdzić.
Offline

Markyy3

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): 13 gru 2011, o 20:07

Re: Dokumenty.

Post25 sty 2012, o 16:07

sprawdzaja rowniez na miejscu ubezpieczenie samochodu (niestety przegladu jeszcze nie)
ale to nie zmienia faktu ze i tak i tak mandat 50PLN za brak papierow przy sobie
Offline

stanislaw.dziaslo

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 18:09

Re: Dokumenty.

Post20 wrz 2012, o 18:32

No właśnie, nie ogarniam tego trochę, mógłby ktoś napisać szczegóły jakieś?
Offline

patrykl

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): 30 wrz 2012, o 08:24

Re: Dokumenty.

Post30 wrz 2012, o 10:00

Swego czasu policjant przy mnie sprawdzał bazę. Pochwaliłem "amerykańską mechanizację" a on na to - Panie, z reguły i tak to nie działa. Lepiej mieć dokumenty...
Offline

alakam1

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): 5 paź 2012, o 12:45

Re: Dokumenty.

Post5 paź 2012, o 13:09

Masakra. A mówią że to za komuny Państwo wiedziało o nas wszystko...
Offline

LIfeloc_pl

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): 11 lis 2012, o 11:03

Re: Dokumenty.

Post11 lis 2012, o 11:37

Tutaj jak najbardziej,zresztą swego czasu sam dostałem mandat za brak dokumentów. Wtedy wynosił on 500zł i to byl najgłupszy zapłacony przeze mnie mandat w życiu. Nie wiem czy teraz przepisy się nie zmieniły,ale raczej watpliwe.
www.Lifeloc.pl- alkomaty.
Następna strona

Powrót do Prawo i przepisy ruchu drogowego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości