Strefa logowania

zarejestruj się       przypomnij hasło

Dołącz do grona AutoPasjonatów!

Brak rejestracji przez 30 dni..

Dyskusje na temat prawa, fotoradarów, videoradarów, mandatów, obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

slovak0

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:09

Brak rejestracji przez 30 dni..

Post9 sty 2012, o 08:52

Gdy zdaży się takowa sytuacja, co wtedy ? Jakie kroki trzeba podjąć, aby wyjść z sytuacji jak najbardziej korzystnie ?
Offline

cinek

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:11

Re: Brak rejestracji przez 30 dni..

Post11 sty 2012, o 10:33

Z pewnością wpadniesz w kłopoty i co najwazniejsze koszta. Rejestracje, mandaty itd. zawsze, ale to zawsze trzeba opłacać !
Offline

uportal

  • Posty: 28
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:09

Re: Brak rejestracji przez 30 dni..

Post11 sty 2012, o 11:24

z pewnością zapłata kary/grzywny. Tego nie unikniemy a koszta są tak spore, że razcej nie warto zwlekać...
Offline

cino

  • Posty: 28
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:12

Re: Brak rejestracji przez 30 dni..

Post12 sty 2012, o 07:11

Spokojnie, chyba jesteś w takiej sytuacji, skoro o tym piszesz, tak więc informuje że do więzienia za to nie pójdziesz ;)
Offline

Yoori

  • Posty: 56
  • Dołączył(a): 5 lis 2011, o 09:58

Re: Brak rejestracji przez 30 dni..

Post26 sty 2012, o 11:29

auta przerejestrować nie musisz wcale w ciągu 30 dni,
ważne zebyś miał OC i przegląd, no i umowę kupna-sprzedaży przy sobie
a no i opłacone PCC-3 w ciągu chyba 7 albo 14 dni od dnia zakupu
Offline

BuBuGaraGe

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 15 sty 2012, o 07:12

Re: Brak rejestracji przez 30 dni..

Post29 sty 2012, o 05:43

Teemat własny zapożyczony z innego forum na której było zadane to samo pytanie ;)
Czyli BuBu w wydziale komunikacji ;)

Jak wiecie nie należę do Osób ,które puszczają słowa na wiatr a ,ze kiedyś miałem huczna rozmowę z kilkoma znajomymi na temat Obowiązku przerejestrowania samochodu po jego kupnie postanowiłem sam to sprawdzić na własnej skórze jak to jest ;)
Oczywiście ja upierałem się ze takiego obowiązku,nakazu popartymi odpowiednia ustawa ( za która grożą jakieś konsekwencje prawne ) nie ma !

Zapukałem Wiec dzisiaj do drzwi urzędu , który moim zdaniem jest instytucja ciągnąca krocie z niedoinformowanych obywateli , no ale cóż takie życie ;(
Podchodzę do okienka jako petent (w okienku sympatyczna Pani ,która dla potrzeb forum będziemy nazywać dalej Panią Halinką )

BuBuGaraGe:
Przepraszam za zajęcie czasu ,ale mam kilka pytań i chciałbym rozwiać moje wątpliwości zanim wydam 82zl na rzecz ,która jest mi zbędna ;) Mianowicie czy mogła by mi Pani pokazać postawę prawna obowiązku przerejestrowania samochodu po jego kupnie?

Pani Halinka:
Ale o co chodzi ?

BubuGaraGe:
zakupiłem samochód i nie chce go przerejestrowywać na siebie ,w związku z tym chciałbym wiedzieć gdzie w ustawie jest czarno na białym napisane o owym obowiązku ;)

Pani Halinka:
Musi Pan to uczynić , zaraz znajdę ustawę , proszę poczekać chwilkę to potrwa ;)

BuBuGaraGe:
Bardzo proszę będę wdzięczny , mam czas ;)

Po chwili poszukiwania , Pani dumnie przynosi segregator z ustawami i kseruje mi ja podkreślając jednocześnie owy paragraf ;(

Pani Halinka:
Tutaj zaznaczyłam ,na jakiej podstawie wymaga się rejestracji pojazdu zakupionego.

BuBuGaraGe:
Dziękuje, ślicznie jeśli to możliwe wyjdę na korytarz i zapoznam się z jego treścią i jeśli będę miał jeszcze jakieś wątpliwości to wrócę się dopytać dobrze ?

Pani Halinka:
Oczywiście zapraszam ;)

Opuściłem pokój i udałem się na korytarz w celu zapoznania się z podkreślona ustawa , której treść brzmi :

Prawo o Ruchu...Dz.U.2005.108.908 wersja:2012-01-01
Art:78.2
Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
A.Nabyciu lub zbyciu pojazdu
B.Zmianie stanu faktycznego wymagającej zamiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym .


jako ,ze nie znalazłem tam żadnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie - bo przecież nigdzie nie jest napisane ,ze mam obowiązek ( bo obowiązek to nie to samo co zobowiązanie!) znów udałem się do Pani Halinki ;)

BuBuGaraGe:

Przepraszam ,ponownie ,ale mam wątpliwości ponieważ , ten podkreślony przez Panią artykuł nie rozwiał moich zobowiązuje tylko do poinformowania starosty o zmianie danych wiec jeśli napisze pismo ,ze z dniem takim i takim zmianie uległ właściciel samochodu z osoby X na osobę Y to według tego przepisu który Pani podała to wszystko do czego jestem zobowiązany ?

Pani Halinka:
Nie! musi Pan wystąpić do nas z wnioskiem o rejestracje !Wszystkie zarządzenia miedzy innymi rejestracje regulują akty prawne !

Już dało się odczuć złość - bo ktoś zadaje niewygodne pytania,a ze nie jestem łatwy nie odpuściłem i draże dalej !

BuBuGaraGe:
Wiec gdyby Pani mogła mi udostępnić dokładnie, które akta prawne regulują owa ustawę ;)

Pani Halinka:
tak ale to trochę potrwa proszę poczekać na korytarzu, poproszę jak znajdę ;)

BuBuGaraGe:
Oczywiście mam czas ;)

PO około 15 minutach proszą mnie do środka i...

Pani Halinka:
bardzo proszę to regulacje prawne podkreśliłam ta ,która odnosi się rejestracji , jednak informuje ,ze dalszych pytań udzieli tylko pan Naczelnik wydziału komunikacji ;)

BuBuGaraGe:
Dziękuje nie omieszkam w razie wątpliwości udać się do Pana Naczelnika- dziękuje Do widzenia;)

I zagłębiłem się w lekturę owego rozporządzenia ,które miało rozwiać moje wątpliwości a treść jego brzmi :

Rejestracja i oznaczenia...Dz.U.2007.186.1322 wersja 2011-03-21
Paragraf 13.1 W przypadku zawiadomienia o nabyciu pojazdu zarejestrowanego organ rejestrujący dokonuje rejestracji na wniosek właściciela pojazdu.Przepisy Par.2 stosuje sie odpowiednio.

Na mój głupi rozum , gdzie tu jakieś nakazy ? mogę wnioskować , nigdzie nie pisze ,ze muszę !ale szanując Panią Halinkę udaje się na rozmowę do Naczelnika;)

BuBuGarage:
Dzień dobry czy mogę przeszkodzić ?mam problem i nie mogę go rozwiązać dotyczy rejestracji samochodu .

Naczelnik:
Tak wiem słyszałem już o Pana problemie - zapraszam ;)

BuBuGaraGe:
Wiec , jak się ma owe rozporządzenie, bo wyraźnie jest tam napisane ,ze na wniosek właściciela ?co jeśli ja nie wnioskuje o rejestracje?

Naczelnik:
Nic ,zupełnie nic ,równie dobrze może Pan przyjść za rok z chęcią przerejestrowania samochodu i nie będzie żadnych problemów by to uczynić i nie będzie żadnych konsekwencji prawnych z tego powodu ;)Policja w trakcie kontroli tez nie może ani zatrzymać dowodu ,ani zatrzymać pojazdu ponieważ nie maja podstawy prawnej a mając umowę kupna sprzedaży jest się właścicielem pojazdu i to prawny dokument posiadania własności!

Tyle zachodu , podziękowałem za rozmowę i porozmawiałem jeszcze o kilku mniej istotnych rzeczach i udałem się do pokoju Pani Halinki by oznajmić Jej ,że nie ma takiego obowiązku ;)

Wiec wszyscy którzy przerejestrowując swoje samochody gratuluje ;) Wyrzuciliście niekiedy więcej jak 180zl w błoto ;;)
Ale jak kto woli;)


Myślę, ze rozwiałem Wątpliwości - pozdrawiam BuBuGaraGe;)
Offline

art_S

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): 7 paź 2011, o 21:31

Re: Brak rejestracji przez 30 dni..

Post29 sty 2012, o 17:18

Hmm, czyli co?
Kupujemy auto używane i wcale nie musimy go przerejestrowywać wychodzi z tego?

A co z OC? Wykupujemy na właściciela widniejącego w dowodzie czy na umowie kupna - sprzedaży, czyli nas?
Chyba na nas - tak mi się wydaje bo jesteśmy prawnym właścicielem
Offline

BuBuGaraGe

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 15 sty 2012, o 07:12

Re: Brak rejestracji przez 30 dni..

Post29 sty 2012, o 20:22

wykupujesz oc na samochod i swoje dane osobowe ;) umowe masz wiec jest to jedyny prawidlowy dowod wlasnosci ;)

Ps; ja juz 3 cim samochodem z rzedu jezdze i go nie przerejestrowywuje na siebie , od minimum 5 lat ;)
Offline

art_S

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): 7 paź 2011, o 21:31

Re: Brak rejestracji przez 30 dni..

Post30 sty 2012, o 22:56

No dobra, a co ze skarbówką w tym przypadku??
Oki, kupuje od handlarza, komisu czy tam jakieś firmy - dostaję fakturę
Kupuję od osoby prywatnej - pędzę do US z kasą w zębach??
Offline

BuBuGaraGe

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 15 sty 2012, o 07:12

Re: Brak rejestracji przez 30 dni..

Post31 sty 2012, o 06:46

No na to pytanie nie odpowiem - chyba trzeba będzie się udać do US;) i rozwiać wątpliowsci ;)
Następna strona

Powrót do Prawo i przepisy ruchu drogowego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość