Strefa logowania

zarejestruj się       przypomnij hasło

Dołącz do grona AutoPasjonatów!

manewry obronne a odpowiedzialność kierowcy

Dyskusje na temat prawa, fotoradarów, videoradarów, mandatów, obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

karan0

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 27 sty 2013, o 15:14

manewry obronne a odpowiedzialność kierowcy

Post27 sty 2013, o 15:19

Witam, potrąciłem pieszą na przejściu dla pieszych w wyniku awarii hamulca zasadniczego. Jestem obwiniony z art.86 par.1. Nie użyłem hamulca ręcznego. W zwiazku z tym moje pytanie jak się ma odpowiedzialność kierowcy w świetle prawidłowości manewrów obronnych?
Offline

olgaj1

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): 6 mar 2013, o 21:54

Re: manewry obronne a odpowiedzialność kierowcy

Post6 mar 2013, o 22:04

W świetle prawa nie powinieneś ponieść żadnej odpowiedzialności o ile przegląd był wykonany prawidłowo i masz to udokumentowane a pewnie masz. Jakbyś jednak potrzebował jakiś dodatkowych kursów zajrzyj na jazdy doszkalające Warszawa
Offline

Wiesman

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): 5 maja 2014, o 07:46

Re: manewry obronne a odpowiedzialność kierowcy

Post8 maja 2014, o 10:02

Żadnej odpowiedzialności nie zgodze się z tym, nawet jeśłi dbał o stan techniczny samochodu to jednak z jego winy ucierpiał przechodzeń. Owsze może być to wina nieumyślna i wszytsko wskazuje że tak było ale kra będzie tyle co mniej restrykcyjna niż w przypadku ewidentneo złamania przepisów w wyniku cvzego została poszkodowana sosba trzecia. Pozatym co dowiny bierze się mnóstwo innych kwestii pod rozwagę więc nie można tak w pięć minut rozstrzygnąc o czyjejś niewinności.
Offline

Vevferes

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 27 kwi 2016, o 06:49

Re: manewry obronne a odpowiedzialność kierowcy

Post27 kwi 2016, o 06:50

Ja nie wiem wgl tego sie nie stosuje wiec po co to wszystko jest. Bo ja nie wiem.
_______________
klej w sprayu

Powrót do Prawo i przepisy ruchu drogowego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości