Strefa logowania

zarejestruj się       przypomnij hasło

Dołącz do grona AutoPasjonatów!

przyciemnione przednie szyby

Dyskusje na temat prawa, fotoradarów, videoradarów, mandatów, obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Yoori

  • Posty: 56
  • Dołączył(a): 5 lis 2011, o 09:58

przyciemnione przednie szyby

Post5 lis 2011, o 10:18

orientujecie sie jak to jest?
70% przepuszczalnosci swiatla maja dawac tak a zadna folia przyciemniajaca tego nie zapewni wiec wszystkie przyciemnienia przednich szyb = zle?
slyszal ktos o metodzie piecowego przyciemniania? jak to dziala i ile to kosztuje? polecicie jakas firme ktora sie tym zajmuje?
Offline

Kierowca

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): 17 paź 2011, o 23:24

Re: przyciemnione przednie szyby

Post29 lis 2011, o 11:18

Yoori napisał(a):orientujecie sie jak to jest?
70% przepuszczalnosci swiatla maja dawac tak a zadna folia przyciemniajaca tego nie zapewni wiec wszystkie przyciemnienia przednich szyb = zle?
slyszal ktos o metodzie piecowego przyciemniania? jak to dziala i ile to kosztuje? polecicie jakas firme ktora sie tym zajmuje?

o piecowym przyciemnianiu się nie wypowiem ale powiem Ci że jeżeli chodzi o przepuszczalność to przednia szyba seryjna w samochodzie ma średnio 74% więc nie ma najmniejszych szans aby po założeniu jakiejkolwiek nawet najjaśniejszej folii nie zejść poniżej 70% .....
Offline

OSK-Fras

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 11 lis 2011, o 16:52

Re: przyciemnione przednie szyby

Post27 gru 2011, o 12:57

Kolega ma racje szyby fabrycznie są przyciemnione i zapewniają przenikalność światła ok 70% dlatego mają odcień z reguły lekko zielony więc z tym nic się już nie zrobi. W promieniu 180stopni nie wolno przyciemniać szyb,można natomiast można przyciemnić szyby boczne tylne oraz szybę z tyłu pojazdu.
Offline

uportal

  • Posty: 28
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:09

Re: przyciemnione przednie szyby

Post28 gru 2011, o 07:07

Ważna uwaga. Zastanawiałem sie od jakiegoś czasu nad tym, skoro kolega ma tyle informacji, to może również jaki stosunek cenowy mają przyciemniane szyby do siebie ? Faktem oczywistym dla mnie jest to, że są z pewnością drogie, ale jaki stosunek jest tej róznicy ?
Offline

Yoori

  • Posty: 56
  • Dołączył(a): 5 lis 2011, o 09:58

Re: przyciemnione przednie szyby

Post28 gru 2011, o 14:01

uportal napisał(a):Ważna uwaga. Zastanawiałem sie od jakiegoś czasu nad tym, skoro kolega ma tyle informacji, to może również jaki stosunek cenowy mają przyciemniane szyby do siebie ? Faktem oczywistym dla mnie jest to, że są z pewnością drogie, ale jaki stosunek jest tej róznicy ?

:?:
w ogóle nie rozumiem tej wypowiedzi
Offline

uportal

  • Posty: 28
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:09

Re: przyciemnione przednie szyby

Post3 sty 2012, o 09:11

Chodziło mi o to, ile takie usługi mogą kosztować nas, na dzień dzisiejszy ?
Offline

slovak0

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 27 gru 2011, o 12:09

Re: przyciemnione przednie szyby

Post9 sty 2012, o 08:49

Powiem Ci tak, jeśli z jakiegoś powodu nie zależy Ci mocno, na przyciemnionych szybach, to koszty nie są warte uwagi. Ceny zaczynają się bowiem od 700-800zł lekko dla zestawu 2 szyb...
Offline

art_S

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): 7 paź 2011, o 21:31

Re: przyciemnione przednie szyby

Post24 sty 2012, o 19:28

slovak0 napisał(a):Powiem Ci tak, jeśli z jakiegoś powodu nie zależy Ci mocno, na przyciemnionych szybach, to koszty nie są warte uwagi. Ceny zaczynają się bowiem od 700-800zł lekko dla zestawu 2 szyb...


A gdzie takie ceny mają???? :shock:

Za moją VB w sedanie jak się pytałem kiedyś to mi krzyknęli około 400zeta za 5 szyb, czyli tylne boczne, tylne trójkątne przy słupkach i duża tylna
Offline

Markyy3

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): 13 gru 2011, o 20:07

Re: przyciemnione przednie szyby

Post25 sty 2012, o 16:08

art_S napisał(a):
slovak0 napisał(a):Powiem Ci tak, jeśli z jakiegoś powodu nie zależy Ci mocno, na przyciemnionych szybach, to koszty nie są warte uwagi. Ceny zaczynają się bowiem od 700-800zł lekko dla zestawu 2 szyb...


A gdzie takie ceny mają???? :shock:

Za moją VB w sedanie jak się pytałem kiedyś to mi krzyknęli około 400zeta za 5 szyb, czyli tylne boczne, tylne trójkątne przy słupkach i duża tylna


faktycznie dobra cena, tylko pytanie jak wykonanie wyjdzie w tym przypadku, czy bedzie ok czy lipa,
z tego co wiem to najtrudniej chyba tylna szybe przyciemnic
Offline

art_S

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): 7 paź 2011, o 21:31

Re: przyciemnione przednie szyby

Post27 sty 2012, o 18:01

Czy ja wiem czy dobra

Mnie się wydawało drogo i tego nie zrobilem. Oczywiście mówię tutaj o warsztacie zajmującym się profesjonalnie przyciemnianiem szyb - to nie jakieś druciarstwo

Teraz mam VB w kombi i na wiosnę chyba będę przyciemniał już - z tym że koszt w tym wypadku jest większy niż za sedana.

Ale od czego ma się znajomych ;)
Następna strona

Powrót do Prawo i przepisy ruchu drogowego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości