Strefa logowania

zarejestruj się       przypomnij hasło

Dołącz do grona AutoPasjonatów!

Jakie CB radio ?

Uczestniczenie w ruchu drogowym, kultura jazdy, bezpieczeństwo, jak skutecznie i bezpiecznie dotrzeć do celu
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Lukasz1221

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): 25 paź 2011, o 15:10

Jakie CB radio ?

Post25 paź 2011, o 15:12

Witam !

Planuje zakup CB radia do mojego samochodu. Zastanawiam się na tym, co warto byłoby wybrać ? Z tego co wiem, to każdy poleca produkty firmy PRESIDENT, jednakże za komplet trzeba wydać ok. 600 zł. Czy warto ?
Offline

Kasjan

  • Posty: 56
  • Dołączył(a): 18 sie 2010, o 21:51

Re: Jakie CB radio ?

Post25 paź 2011, o 17:55

ja tam korzystam z alan midland 102 o ile dobrze pamiętam + najzwyklejsza antena,
całość działa bez problemów, dorwałem w promocji komplet za chyba 249zł

jak będziesz kupował sprzęt to zwróć uwagę czy masz w samochodzie HID-y ("ala" xenony) - u mnie były HID-y i zakłócały pracę cb-radia więc zrezygnowałem z nich i wstawiłem zwykłe żarówki
Offline

Lukasz1221

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): 25 paź 2011, o 15:10

Re: Jakie CB radio ?

Post26 paź 2011, o 14:21

W swoim samochodzie nie mam tego typu wynalazków, dlatego problemu nie powinno być. Pytałem znajomego, czy można coś fajnego wyrwać do ceny 300 zł. W tej cenie można kupić konkretne radyjko, jednak antena do niego będzie po prostu dosyć kiepska, a pamiętajmy o tym, że antena w całym tym układzie również jest dosyć ważna.


Kasjan - powiedz mi jaki masz realny zasięg na tym sprzęcie ?
Offline

Kasjan

  • Posty: 56
  • Dołączył(a): 18 sie 2010, o 21:51

Re: Jakie CB radio ?

Post26 paź 2011, o 15:32

rozmawiałem z gościem przez cb, ja byłem po jednej stronie miasta, co prawda trochę wyżej bo przez most przejeżdżałem a on z drugiej strony przejeżdżał obok orlenu (wiem że most i orlen niewiele wam mówi ale traktuję jako początek i koniec odcinka który nas dzielił)

sprawdziłem przez google maps odległość i tyle wyszło:

Łączna odległość:
7.25721 km
Offline

Antek

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 26 paź 2011, o 14:27

Re: Jakie CB radio ?

Post26 paź 2011, o 15:34

A ja posiadam znacznie tańszy odpowiednik. Jest nim Uniden. To nic innego jak radio marki President pod inną nazwą. Podzespoły użyte w tym radyjku są identyzne jak w Presidencie. President ma natomiast 5 lat gwarancji na swoje produkty, a Uniden tylko rok, dlatego też różnica jest tylko i wyłącznie w cenie.
Offline

Kierowca

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): 17 paź 2011, o 23:24

Re: Jakie CB radio ?

Post26 paź 2011, o 21:31

z unidenami był jakiś przypal chwilowy nie można było nimi handlować ale można używać....
co do jakości to u nas w firmie kilku przedstawicieli ma unideny, klna na nie ;)
Offline

art_S

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): 7 paź 2011, o 21:31

Re: Jakie CB radio ?

Post28 paź 2011, o 18:50

Kierowca napisał(a):z unidenami był jakiś przypal chwilowy nie można było nimi handlować ale można używać....
co do jakości to u nas w firmie kilku przedstawicieli ma unideny, klna na nie ;)


Oj kolego chyba odwrotnie.

Można było handlować ale nie można ich używać.
Dlaczego??? Ano po prostu Unideny nie posiadają homologacji i nie wolno z nich korzystać.


A jeśli chodzi o radyjka, to w zestawie podstawowym elementem jest porządna antena.
Beż tego nawet najlepsze radyjko nie będzie działało poprawnie
Offline

Kierowca

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): 17 paź 2011, o 23:24

Re: Jakie CB radio ?

Post29 paź 2011, o 16:08

art_S napisał(a):
Kierowca napisał(a):z unidenami był jakiś przypal chwilowy nie można było nimi handlować ale można używać....
co do jakości to u nas w firmie kilku przedstawicieli ma unideny, klna na nie ;)


Oj kolego chyba odwrotnie.

no pamiętałem że coś tam było nie tak, jak widać tylko kolejność pomyliłem ;)
Offline

Yoori

  • Posty: 56
  • Dołączył(a): 5 lis 2011, o 09:58

Re: Jakie CB radio ?

Post26 lis 2011, o 09:34

art_S napisał(a):Unideny nie posiadają homologacji i nie wolno z nich korzystać.

czy cos sie zmienilo w tej sprawie? to tylko w polsce czy ogolnie w calej europie?
i czemu nie dostaly homologacji wie ktos? mozna przekrecic i slyszec pasmo "uprzywilejowane" czy jak? :)
Offline

emmaqq

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): 6 lip 2014, o 15:30

Re: Jakie CB radio ?

Post6 lip 2014, o 15:36

Poszukuje dobrego radia CB jaka marka ,gdzie szukać .
Następna strona

Powrót do Ruch drogowy, nawigacja, CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości