Nowy Opel w ofercie GM
Kategoria: Aktualności » Ciekawostki, opublikowano: 2015-01-19, zamieścił: redakcja
Opel zagęszcza rynek małych, miejskich samochodów. W ofercie znajduje się już Opel Adam, Opel Corsa a teraz oferowany będzie jeszcze Opel Karl. Ma to być coś pomiędzy Adamem, a Corsą. Czy potrzebny jest tego typu samochodzik na rynku?
Nowego Karla będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Genewie w trakcie salonu samochodowego. Wysoki na 1,48 m i długi na 3,68 m Karl ma być kompaktowy z zewnątrz i maksymalnie przestrzenny w środku. Jeśli chodzi o wyposażenie, to dostępne będą trzy rodzaje: Essentia, Enjoy i Cosmo.
Pod maską pracować będzie silnik benzynowy Eco-Tec o pojemności 1.0 l i mocy 75 KM. Trzycylindrowa jednostka ma spalać zaledwie 4,3 litra benzyny na 100 km. W połączeniu z niską wagą samochodu, wynoszącą zaledwie 939 kg, może się okazać, że ten motor całkiem dobrze będzie się sprawował.
Dodatkowo Karl ma być wyposażony w wiele systemów poprawiających bezpieczeństwo i komfort prowadzenia samochodu, zwykle niedostępnych w tej klasie samochodów. Jest to pomysł Opla, na wyróżnienie się tego modelu z pośród innych dostępnych w tym segmencie rynku. Czekamy na prezentacje Karla w Genewie.
Zobacz również:
-
Polska Cascada w wersji Supreme - Wychodząc na przeciw wymogom, Opel na Paryskich targach przedstawił nową Cascade w wersji Supreme.
- Mały lifting Opla Zafiry - Zabiegi kosmetyczne w obecnych czasach są chyba już raczej konieczne, zwłaszcza w branży motoryzacyjnej, która musi walczyć o sprzedaż starszych modeli. Moda i technologia się zmienia, tym bardziej starsze modele należy unowocześnić.
- Kolejne oszustwa przy podawaniu poziomu emisji spalin - Afera goni aferę. Tym razem na świeczniku jest łącznie aż 630 tys. samochodów z silnikiem diesla od Opla, Audi, Volkswagena, Mercedesa, a nawet Porsche.
Daj znać znajomym
Losowe Auta
-

Opel Astra F Irmscher Caravan 2.5 v6Pojemność 2.5 Moc: 190 Rodzaj paliwa: Pb+LPG Zamieścił: AndziA -
-
-

EgonPojemność 2.0 Moc: 136 Rodzaj paliwa: ON Zamieścił: egon2610 -

BRAVO GT www.BBTP.plPojemność 1.9 Moc: 105 Rodzaj paliwa: ON Zamieścił: pablito91k
Losowe Galerie
-
Summer Cars Party - stoiska klubowe
Zdjęć: 232
Zdjęcia klubów z imprezy motoryzacyjnej Summer Cars Party -
Poprawki przy dolocie powietrza
Zdjęć: 5
Wydajniejszy pobór powietrza -
hondzina ;D
Zdjęć: 1
bessstiaa -
Zmiana układu hamulcowego - przygotowania, zaciski brembo
Zdjęć: 9
Zaciski brembo :) -
Opel Vectra c20let wydech i zawieszenie
Zdjęć: 10
poprawa komfortu jazdy - opel vectra turbo c20let, dodanie wydechu, katalizatora, wymiana łączników stabilizatora oraz tuleji na poliuretanowe
Kalendarz Imprez
| < < | March 2026 | > > | ||||
| Pn | Wt | Śr | Czw | Pt | Sb | Nd |
| 01 | ||||||
| 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 |
| 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
| 30 | 31 | |||||
Shout Box
przewijanie okienka. Może
to być przydatne gdy próbujesz
odczytać starsze wiadomości a
automatycznie przewijające się
okienko utrudnia Ci to.
Zaloguj się aby pisać w shoutboxie,
zarejestruj się jeśli nie masz konta.


Komentarze