Mega oszczędna Corsa
Kategoria: Aktualności » Ciekawostki, opublikowano: 2015-02-03, zamieścił: redakcja

Chodzi o silnik 1,3 litra CDTI ecoFLEX zestawiony z przekładnią Easytronic 3.0. Takie zestawienie ma zapewnić bardzo niskie zapotrzebowanie na paliwo, na poziomie 3,1 l/100km. Przy tym silnik będzie generował 95 KM i 190 Nm momentu obrotowego, co pozwoli sprawnie przemieszczać się małą Corsą.
W celu uzyskania tak niskiego spalania Opel posiłkował się systemem START/STOP, systemem regeneracji energii hamowania oraz oponami o niskim oporze toczenia. Czy testy w ruchu miejskim potwierdzą deklaracje Opla? Na to przyjdzie jeszcze trochę poczekać, bo Corsa z nowym silnikiem ma być dostępna dopiero w marcu.
Zobacz również:
-
Polska Cascada w wersji Supreme - Wychodząc na przeciw wymogom, Opel na Paryskich targach przedstawił nową Cascade w wersji Supreme.
- Mały lifting Opla Zafiry - Zabiegi kosmetyczne w obecnych czasach są chyba już raczej konieczne, zwłaszcza w branży motoryzacyjnej, która musi walczyć o sprzedaż starszych modeli. Moda i technologia się zmienia, tym bardziej starsze modele należy unowocześnić.
- Kolejne oszustwa przy podawaniu poziomu emisji spalin - Afera goni aferę. Tym razem na świeczniku jest łącznie aż 630 tys. samochodów z silnikiem diesla od Opla, Audi, Volkswagena, Mercedesa, a nawet Porsche.
Daj znać znajomym
Losowe Auta
-
Passat by PrzemoPojemność 1.9 Moc: 140 Rodzaj paliwa: ON Zamieścił: jeloneck -
-
S40 By KamilPojemność 2.0 Moc: 163 Rodzaj paliwa: Pb Zamieścił: nodamagenofun -
AlfaPojemność 1.9 Moc: 150 Rodzaj paliwa: ON Zamieścił: Krzysiek -
JAK SIĘ BAWI POGOTOWIE NA KOSZT PODATNIKAPojemność 0.8 Moc: Rodzaj paliwa: Pb Zamieścił: antoni76
Losowe Galerie
-
corsa b
Zdjęć: 1
Corsa b -
Stylizacje
Zdjęć: 7
Wykonane montaże -
Klubowicze
Zdjęć: 9
Zdjecia samochodow klubowiczow -
Mój pług
Zdjęć: 1
Moj peugeocik :P -
Produkty warsztatowe
Zdjęć: 5
Produkty dla warsztatów samochodowych
Kalendarz Imprez
< < | July 2025 | > > | ||||
Pn | Wt | Śr | Czw | Pt | Sb | Nd |
01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | |
07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 31 |
Shout Box
przewijanie okienka. Może
to być przydatne gdy próbujesz
odczytać starsze wiadomości a
automatycznie przewijające się
okienko utrudnia Ci to.
Zaloguj się aby pisać w shoutboxie,
zarejestruj się jeśli nie masz konta.
Komentarze