Nowe prawo w praktyce
Kategoria: Aktualności » Prawo, opublikowano: 2015-10-06, zamieścił: redakcja

Trzeba przyznać, że odsetek kierowców gnających ponad 100 km/h w terenie zabudowanym znacząco zmalał. To jednak jedyny sukces ustawy. Okazuje się, że od momentu jej wprowadzenia przybyło kierowców przekraczających dopuszczalne ograniczenia. Uwierzysz w to?
W badanym okresie spadła też liczba wypadków. W analogicznym okresie rok wcześniej było ich o 1500 więcej. Policja uważa, że to zasługa nowych przepisów. Ja jednak nie odrywałbym tego od nowo oddawanych odcinków autostrad i dróg szybkiego ruchu.
Te są o wiele bezpieczniejsze, a kierowcy chętnie z nich korzystają. Z wyników badań wynika też, że w województwach w których jest dużo dróg szybkiego ruchu, rzadziej notuje się przekroczenia prędkości na drogach wojewódzkich, czy powiatowych. To jest właśnie efekt przeniesienia ruchu samochodowego na ekspresówki i autostrady.
Dlatego ja życzyłbym sobie więcej autostrad i ekspresówek, aby podróżowało się bezpieczniej.
Zobacz również:
-
Nowe przepisy wprawadzające tzw. jazdę na suwak - Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ma zamiar wprowadzić nowy znak, który sugerować kierowcom będzie - jazdę na suwak. Praca nad przepisami już się rozpoczęła.
- Kursy Prawa Jazdy w tej samej cenie - Do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zgłosiła się Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców z prośbą o ustalenie urzędowej ceny minimalnej za podstawowe szkolenie z zakresu nauki jazdy.
- Prawo Jazdy - egzamin, czyli ponowne ZMIANY - Zmiany, zmiany, zmiany. Czymże byłby świat bez ciągłych zmian? Nie od dziś wiadomo, że bez zmian nie ma rozwoju, nie ma drogi ku LEPSZEMU... Ale czy kolejne zmiany w egzaminach na Prawo Jazdy, są taką drogą?
Daj znać znajomym
Losowe Auta
-
Volkswagen Golf V GTPojemność 1.4 Moc: 170 Rodzaj paliwa: Pb Zamieścił: szatixx -
Passat GT B4Pojemność 2.0 Moc: 115 Rodzaj paliwa: Pb Zamieścił: porki -
Vectra MDesignPojemność 2.5 Moc: 192 Rodzaj paliwa: Pb Zamieścił: MisiekDesign -
Vw Golf Mk3Pojemność 1.6 Moc: 75 Rodzaj paliwa: Pb Zamieścił: Domel_96 -
BMW E39 530d - od ucznia technikum (maturzysty) :)Pojemność 3.0 Moc: Rodzaj paliwa: ON Zamieścił: VinCee
Losowe Galerie
-
Przygotowanie silnika
Zdjęć: 23
Zdjęcia z przygotowań silnika -
///MPC
Zdjęć: 14
///M POWER CLUB Tarnobrzeg -
opel
Zdjęć: 2
corsa -
moje autko
Zdjęć: 1
mazda mx3 1,6/16v pakiet -
Przyciemnianie szyb
Zdjęć: 3
Folie na szyby samochodowe montowane bez wyciągania szyb! Wybór stopnia przyciemniania od 50 do 99 proc. Zaletą folii jest przede wszystkim ograniczenie nagrzewalnosci wnętrz pojazdów
Kalendarz Imprez
< < | June 2025 | > > | ||||
Pn | Wt | Śr | Czw | Pt | Sb | Nd |
01 | ||||||
02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 |
09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |
Shout Box
przewijanie okienka. Może
to być przydatne gdy próbujesz
odczytać starsze wiadomości a
automatycznie przewijające się
okienko utrudnia Ci to.
Zaloguj się aby pisać w shoutboxie,
zarejestruj się jeśli nie masz konta.
Komentarze